Zabawa Andrzejkowa

I kolejne wydarzenie aktywizacji społecznej uczestników w "Sami Możemy II" za nami. W piątek odbyła się zabawa Andrzejkowa w stylu weneckim, podczas której czas taneczny umilał DJ Cherry a uczestnicy bardzo chętnie fotografowali się w fotobudce od JJFotobudka Moc atrakcji: sztuczki magiczne, wróżby czy naukę włoskiego tańca - PAVANY ORLANDO zapewniał Herold - organizacja wydarzeń.

Na dowód udanej zabawy zapraszamy do galerii zdjęć poniżej.
Czytaj więcej...

Warsztaty SM II Stroiki świąteczne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami dlatego też w dniu wczorajszym uczestnicy projektu "Sami Możemy II" podczas WARSZTATÓW stworzyli piękne stroiki świąteczne

Zapraszamy do fotorelacji zamieszczonej poniżej:)

Za tydzień kolejne warsztaty na które serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

I Turnus krótkookresowego pobytu całodobowego.

Nasz pierwszy turnus krótkookresowego pobytu całodobowego w projekcie " Wytchnienie i Rehabilitacja" pomału dobiega do końca. Jest to czas bardzo aktywnie spędzony przez uczestników. Oprócz indywidualnych sesji fizjoterapeutycznych oraz psychologicznych, uczestnicy brali udział w różnego rodzaju warsztatach, wieczorach filmowych, relaksacji i w wielu innych formach wsparcia przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na kolejne turnusy, w których udział jest całkowicie bezpłatny dla uczestnika. Do zobaczenia w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych

Czytaj więcej...

Warsztaty w SM II.

Już 30 listopada zapraszamy wszystkich chętnych uczestników projektu "Sami Możemy II" na warsztaty coachingu. Tym razem spotkanie o tematyce "JAK OSWOIĆ STRES".
Osoby chętne zapraszamy do kontaktu osobistego z naszą rejestracją lub pod numerem telefonu: 32 428 16 90 / 96.
 
stres (1).jpg (160 KB)

Wydarzenie kulturalne w Sami możemy II.

W sobotę uczestnicy projektu "Sami Możemy II" mieli przyjemność uczestnictwa w spektaklu teatralnym "Wieczór Kawalerski" w Teatr Miejski w Gliwicach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzeniaJuż planujemy dla Was kolejne atrakcje w tym właśnie projekcie, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego facebooka, strony internetowej i instagrama
Do zobaczenia!
Czytaj więcej...

Roczne sprawozdanie 1%

W sprawie rocznego zestawienia 1% zapraszamy do kontaktu z Panem Zbigniewem Kowalczyk pod numerem telefonu: 501 303 960 ( w godzinach popołudniowych) oraz na emaila: zbigniew.kowalczyk@sezamsm.pl

Lista turnusów

W związku z rozpoczynającymi się turnusami krótkookresowego pobytu całodobowego w projekcie "Wytchnienie i Rehabilitacja"
w linku poniżej przedstawiamy terminy w jakich będą odbywać się turnusy (zobacz listę turnusów)
 
Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją celem zapisów na wybrany przez Państwa termin pobytu wytchnieniowego:)

Andrzejki 2021!

Serdecznie zapraszamy na imprezę Andrzejkową zorganizowaną z projektu "SAMI MOŻEMY II". Cała zabawa odbędzie się w klimacie weneckim już 26 listopada.
Czeka na Was dobra muzyka , pyszny poczęstunek zapewniony przez Restauracja Helion oraz całe mnóstwo niespodzianek i dobrej zabawy. Mile widziane przebranie lub maski:)
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu osobistego z nasza rejestracją lub pod numerem telefonu 32 428 16 90 / 32 428 16 96.
 
Do zobaczenia:)
 
 
Andrzejki.jpg (178 KB)

Ważna informacja!!!

Śląskie Laboratoria Analityczne informują o zmianach w trybie badań laboratoryjnych.
W tygodniu między 8 - 12 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno - epidemiologiczna w Bytomiu nie przyjmuje do badania próbek kału w kierunku Shigella - Salmonella ( nr badania 2480 ).

Spotkanie odwołane

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie 20 listopada w Zabrzu.
Stąd wyznaczono dyżury członków Zarządu Sezam w Ośrodku Pation:
- 24.11.2021 Karolina Kropornicka  15:00 - 17:00
- 27.11.2021 Natalia Sitek  14:00 - 16:00
- 1.12.2021 Karolina Bisanz  15:00 - 17:00
We wskazanych dniach można spotkać się indywidualnie, uzyskać informacje o środkach zgromadzonych w ramach 1% i zwiedzić Pation :)

Turnusy w WIR ruszyły!!!

Miło nam poinformować, że już 22 listopada ruszamy z pierwszym turnusem krótkookresowego pobytu całodobowego w projekcie "Wytchnienie i Rehabilitacja".
Na naszej rejestracji dostępny jest aktualny grafik turnusowy
Podczas pobytu skorzystacie z rehabilitacji, psychologa, logopedy itp., a także miło spędzicie czas podczas relaksacji, seansów filmowych oraz warsztatów przygotowanych specjalnie dla Was.
Zapraszamy do zapisów na konkretne terminy
Jeżeli jeszcze nie zgłosiliście się do uczestnictwa w projekcie "WIR" to zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w poniższym linku https://zgloszeniawir.sezamsm.pl/
 
Więcej informacji o samym projekcie znajdziecie tutaj: http://www.sezamsm.pl/projekty,9
 
IMG-20211108-WA0012.jpg (173 KB)

WIECZÓR KAWALERSKI

Przypominamy, że trwają zapisy na spektakl teatralny "WIECZÓR KAWALERSKI" , na który zapraszamy już 20 listopada. Wydarzenie finansowane z projektu "SAMI MOŻEMY II".
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty z recepcją lub telefoniczny (32) 428 16 90 lub (32) 428 16 96.
 
Zapraszamy!
 
Zapraszamy na spektakl w Teatrze Miejskim w Gliwicach.jpg (173 KB)

Obchody 15 lecia Sezamu

W piątek 29 października rozpoczęliśmy świętowanie 15-lecia Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM "SEZAM" otwarciem nowej części Ośrodka PATION.
Z radością gościliśmy przedstawicieli Gliwic i Zabrza oraz Sejmiku Województwa, lekarzy, innych specjalistów, a także przedstawicieli współpracujących z nami firm.
Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie okazywane przez te wszystkie lata i liczymy na dalszą współpracę. To również dzięki Wam możemy pomagać osobom chorującym na stwardnienie rozsiane i razem tworzyć coś wielkiego.

Już teraz zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie do Zabrza, 20 listopada, które będzie kontynuacją obchodów 15-lecia Sezamu.

Czytaj więcej...

Archiwum

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017

MISJA STOWARZYSZENIA

Misją SEZAMu jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.

Najbliższe spotkania

Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT