Warsztaty Prawne w projekcie Sami na swoiM

Mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejne warsztaty prawne które odbędą się w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych 5 lipca o godzinie 16.00 z projektu "Sami na swoiM"
Tym razem tematyka warsztatów dotyczyć będzie „Majątkowych ustrojów w związku małżeńskim – rodzaje i ich konsekwencje”
 
Warsztat koncentruje się na majątkowych ustrojach w związku, które mają wpływ na podział w przypadku rozwodu lub separacji. Podczas spotkania będziemy omawiać różne typy majątkowych ustrojów, takie jak rozdzielność majątkowa, wspólność majątkowa i majątek rzeczywisty. Dowiecie się, jakie są zasady, skutki i praktyczne aspekty każdego z tych ustrojów.
Spotkanie z naszym prawnikiem to również okazja aby omówić z nim indywidualne potrzeby z jakimi być może się borykacie.
Aby wziąć udział w warsztatach zapraszamy do kontaktu z nasza rejestracja pod numerem telefonu 32 428 16 90 / 96.
3006.png (859 KB)

Koncert gitarowy w Sezamie:)

Czy jesteście gotowi na wyjątkowe muzyczne emocje? W dniu 06.07.2023 r. o godzinie 19:00 w naszej siedzibie odbędzie się niesamowity Koncert Gitarowy, który po prostu musisz usłyszeć!
Przygotowaliśmy dla Was niepowtarzalne przeżycia dźwiękowe, które otulą Was w magiczną atmosferę! Jan Markowski i Yauheni Navarka, zdolni studenci Akademii Muzycznej w Katowicach, zabiorą Was w muzyczną podróż, której nie zapomnicie!
Ale to nie wszystko! Będziecie mieli okazję podziwiać prawdziwe virtuozostwo na gitarze, które zrobi na Was ogromne wrażenie! Przygotujcie się na zmysłowe melodie i niesamowite improwizacje, które poruszą Wasze serca!
 
Nie możemy się doczekać, aby Was zobaczyć na tym wydarzeniu! Aby uczynić ten wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym, zachęcamy Was do przyjścia w strojach wyjściowych (eleganckich) - tak, jak na prawdziwy koncert przystało! To będzie moment, który wspólnie uczcimy, ciesząc się pięknem muzyki i jednocześnie wspierając nasze Stowarzyszenie w dążeniu do realizacji naszych marzeń!
2906.png (552 KB)

WYJĄTKOWY WYSTĘP STANDUP'ERA JACKA NOCH - ŚMIECH POMAGA WALCZYĆ Z CHOROBĄ!

Pragniemy Was wszystkich serdecznie zaprosić na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się w najbliższy weekend. Jacek Noch, utalentowany standup'er, który nieustannie zwalcza stwardnienie rozsiane, zaprezentuje nam swój niezwykły talent i dowód na to, że nawet w obliczu choroby można odnaleźć radość i siłę.
Wyjątkowy występ Jacka Nocha to nie tylko okazja do doskonałej zabawy i śmiechu, ale również szansa na zrozumienie i wsparcie dla tych, którzy zmierzyli się z trudnościami zdrowotnymi. Jacek, będąc osobą chorą na stwardnienie rozsiane, nie tylko stawia czoła codziennym wyzwaniom, ale również wykorzystuje swoje doświadczenia w inspirujący sposób, by dotrzeć do innych i podzielić się swoją historią.
2806.jpg (266 KB)
 

Relacja z wyjścia kulturalnego w SnS

Uczestnicy projektu " Sami na Swoim"  mieli niezwykłą przyjemność uczestniczyć w spektaklu teatralnym "Skazany na bluesa" w Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.
To niezwykle poruszająca opowieść o życiu i twórczości Ryśka Riedla, który zmagając się z własnymi demonami i chorobą psychiczną, zostawił niezatarte piętno w historii polskiej muzyki.
Przeżycie tego spektaklu było dla członków stowarzyszenia głębokim doświadczeniem, które pozwoliło zanurzyć się w świat tego muzyka i zrozumieć jego walkę zarówno z chorobą, jak i z własnymi lękami i ograniczeniami.
Widzowie mogli przeżywać emocje razem z bohaterami na scenie, odczuwając całą paletę uczuć, od radości po smutek i refleksję.
Przez teatr i sztukę uczestnicy projektu "Sami na Swoim" mieli okazję odkryć, że ich własne historie są ważne i wartościowe, a ich walka z chorobą może być inspiracją dla innych.
Spektakl "Skazany na bluesa" był dla nas potężnym przypomnieniem siły ducha, determinacji i możliwości przekraczania własnych ograniczeń.
Z pewnością będziemy długo wspominać tę niezapomnianą teatralną podróż w świat Ryśka Riedla i będziemy czerpać z niej siłę i inspirację do dalszej walki z chorobą i czerpania radości.
Czytaj więcej...

Wyjścia Kulturalne w lipcu z projektu Sami na swoiM

Kolejne wyjścia kulturalne w projekcie "Sami na swoiM" przed nami W lipcu zapraszamy Was na trzy wspólne wyjścia. Jeżeli macie ochotę na miłe spędzenie czasu i integrację w gronie uczestników projektu to zachęcamy do zapisów na naszej rejestracji pod numerem: 32 428 26 90 / 96.

Poniżej harmonogram wydarzeń które dla Was przygotowaliśmy.
I pamiętajcie liczba miejsc ograniczona:)
2706_2.png (640 KB)

Walne Zebranie Członków Sezamu

Dnia 24 czerwca miało miejsce Walne Zebranie Członków Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM "SezaM", podczas którego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie dr n. med. Katarzyny Kubickiej-Bączyk.
 
Spotkanie było ważnym wydarzeniem, które umożliwiło członkom spotkanie się, omówienie spraw bieżących oraz podjęcie decyzji dotyczących działalności Stowarzyszenia.
Czytaj więcej...

Piknik Integracyjny dla uczestników projektu Sami Możemy II

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym niezwykłym wydarzeniu, organizowanym przez Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM "SezaM". Wasza obecność sprawiła, że piknik był wyjątkowym przeżyciem dla nas wszystkich.
Szczególne słowa uznania kierujemy do Zespół na wesele Reaktywacja za wspaniałe poprowadzenie części artystyczno-wokalnej. Wasze występy były niezwykle wzruszające i wprowadziły nas wszystkich w niesamowity nastrój. Dziękujemy również za wspólną zabawę, która sprawiła, że nasze serca były pełne radości.
Czytaj więcej...

UWAGA! PIKNIK INTEGRACYJNY!

Chcemy spędzać z Wami jak najwięcej czasu, dlatego na zakończenie projektu "Sami Możemy II" przygotowaliśmy niespodziankę! Już 17 czerwca, w sobotę, na placu przed głównym wejściem do Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych odbędzie się PIKNIK INTEGRACYJNY, specjalnie dla Was!
Dołączcie do nas i cieszcie się pysznym jedzeniem, w tym grillowanymi kiełbaskami, świetną muzyką oraz atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych. Będą animatorzy i mnóstwo fantastycznej zabawy!
A co najlepsze, pogoda na ten dzień jest już zamówiona!
Chętnych uczestników projektu "Sami Możemy II" serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją pod numerem telefonu: 32 428-16-90/96.
Nie przegapcie tego wspaniałego wydarzenia! Do zobaczenia na pikniku!
1006.png (1.47 MB)

UWAGA! BROSZURA DLA PACJENTÓW Z SM!

Kochani członkowie SezaM!
Mamy dla Was fantastyczną propozycję! Pragniemy Was zaprosić do zapoznania się z naszą najnowszą broszurą pt. "Aktywny Pacjent z SM. Psychologiczne aspekty radzenia sobie z chorobą", autorstwa Dominiki Czarnoty-Szałkowskiej.
Ta zwięzła publikacja skupia się na psychologicznych aspektach związanych z chorowaniem na stwardnienie rozsiane. Znajdziecie w niej wartościowe informacje dotyczące reakcji na diagnozę, nurtujących pytań związanych z chorobą, roli wsparcia w procesie radzenia sobie oraz zaburzeń nastroju.
 
Dzięki tej broszurze otrzymacie istotne narzędzia i wskazówki, które pomogą Wam lepiej zrozumieć i przeciwdziałać wyzwaniom emocjonalnym związanym z chorobą. To doskonała okazja, aby zgłębić swoją wiedzę na temat psychologicznych aspektów stwardnienia rozsianego i znaleźć wsparcie dla siebie oraz innych.
Zachęcamy Was do pobrania i przeczytania broszury "Aktywny Pacjent z SM. Psychologiczne aspekty radzenia sobie z chorobą". Podzielcie się nią również z innymi, którzy mogą skorzystać z tych cennych informacji. Razem twórzmy silną i dobrze poinformowaną społeczność SezaM!
Dziękujemy Dominice Czarnocie-Szałkowskiej za jej wartościowe autorstwo i zaangażowanie w tworzenie tej broszury. Wasza wiedza i doświadczenie są niezwykle cenne dla naszej społeczności!

Zajęcia ruchowe w Sami Możemy II

A wiecie, że w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych możecie połączyć ruch z wyśmienitą zabawą? W ramach projektu "Sami Możemy II" co tydzień odbywają się zajęcia z jogi, tańca towarzyskiego, zumby czy bachaty.
Na pierwszy ogień kilka ujęć z naszej ostatniej lekcji bachaty.
Bachata to muzyka i taniec, które narodziły się na słonecznej Dominikanie, w jej ubogich częściach. Śpiewali do jej rytmów mieszkańcy wyspy, często po skończonej pracy. Melodie były komponowane na nietypowych przedmiotach, co mogło mieć wpływ na nazwę muzyki. Słowo "bachata" oznacza bowiem śmieci lub zabawę. ♪
Zajęcia prowadzi absolutna mistrzyni Dorota Formel, a my z różnym skutkiem podążamy za nią. Dzięki Dorota... jeszcze zrobimy wzorową falę.
To kto do nas dołącza? To świetny sposób na rozruszanie swojego ciała!!!
Pamiętajcie, że przyjemność z ruchu i tańca nie tylko dodaje energii, ale także korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.
 
Zapraszamy Was do Pationu, abyście mogli doświadczyć tych wspaniałych zajęć i poznać nowych przyjaciół. Razem możemy stworzyć radosną atmosferę i cieszyć się każdą chwilą.
Do zobaczenia na naszych zajęciach!
Czytaj więcej...

Wyjście kulturalne dla uczestników projektu Sami na swoiM

Już 12 czerwca ( poniedziałek ) organizujemy wyjście kulturalne dla Uczestników Projektu "Sami na swoiM".
Tym razem zabieramy Was do Teatr Rozrywki na STAND UP Igora Kwiatkowskiego " Tylko śmiech nas ocali ".To będzie udany wieczór w doborowym towarzystwie.
Do zobaczenia:)
 
0706.jpg (336 KB)

Wydarzenia kulturalne w projekcie Sami na swoiM

Dzieje się w projekcie "Sami na swoiM" W czerwcu zapraszamy Was na kilka wydarzeń kulturalnych. Jeżeli macie ochotę na wspólne, miłe spędzenie czasu i integrację w gronie uczestników projektu to zachęcamy do zapisów na naszej rejestracji pod numerem: 32 428 26 90 / 96.

Poniżej harmonogram wydarzeń które dla Was przygotowaliśmy.
Liczba miejsc ograniczona:)
0506.png (810 KB)

Turnusy w projekcie Wytchnienie i Rehabilitacja

W zeszły poniedziałek przywitaliśmy w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych kolejny turnus rehabilitacyjny w ramach naszego projektu WIR (Wytchnienie i Rehabilitacja). To naprawdę ekscytujący projekt dla naszego Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM "SezaM"!
W ramach tego projektu, uczestnicy mogą skorzystać z wizyt u wybitnych specjalistów, takich jak m.in. neuropsycholog i neurologopeda. Wiemy, jak niezwykle ważne jest uzyskanie wsparcia i porady tych specjalistów w naszej walce z problemami związanych z SM.
Jednak nie tylko konsultacje są kluczowe podczas pobytu.
Codziennie nasi turnusowicze mają możliwość uczestniczenia w profesjonalnych sesjach rehabilitacji. To niezwykle istotne i potrzebne dla naszej walki z SM. Ale nie tylko to! W czasie wolnym można również skorzystać z różnych warsztatów, które prowadzone są przez nasze cudowne asystentki. Te zajęcia poprawiają naszą sprawność manualną, koncentrację i pomagają nam się odprężyć.
 
Dwutygodniowy pobyt w Pationie to także czas, który spędzamy razem, integrując się i spędzając wiele godzin na rozmowach. To niesamowite doświadczenie, dzięki któremu możemy wzajemnie się wspierać i dzielić naszymi historiami.
Z wielką przyjemnością obserwujemy Wasze spotkania po zakończonym pobycie. To wspaniałe widzieć, jak nasze wspólne doświadczenia przyczyniają się do wzrostu Waszego samopoczucia i siły.
Nasze turnusy rehabilitacyjne odbywają się w warunkach na najwyższym poziomie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy Wam to zapewnić i z przyjemnością będziemy Wam pokazywać więcej informacji na ten temat w kolejnych postach.
 
Dziękujemy Wam za wsparcie i za to, że jesteście częścią naszej wspaniałej społeczności. Razem jesteśmy silni i gotowi stawić czoła każdemu wyzwaniu!
Czytaj więcej...

Archiwum

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017

MISJA STOWARZYSZENIA

Misją SEZAMu jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.

Najbliższe spotkania

  • Spotkanie

    16.12.2023 godz. 15:00
    Ośrodek PATION
    Jana Śliwki 12, Gliwice
Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT